Jak k nám bezpečně doručit poškozený disk?

Vhodně zabalte disk k transportu

Pečlivému a správnému zabalení disku je třeba věnovat velkou pozornost! Je potřeba disk ochránit především proti mechanickému poškození, otřesům a proti statické elektřině, které by mohly přeživší data na disku definitivně zničit. Zvolte proto vhodný obal a vyplň a zacházejte s diskem co nejvíce opatrně. Pokud si nevíte rady, jak disk vhodně zabalit, pročtěte si následující doporučení.


Jak bezpečně připravit disk pro přepravu?

  • 1-Vyjmutí disku z počítače

  • Při vyjmutí disku z počítače je potřeba dbát co největší opatrnosti. Vypněte počítač a vypojte ho z elektrické sítě. Dávejte pozor na statickou elektřinu – vybijte se případně dotekem uzemněného předmětu, například radiátoru. Neoblíkejte si svetr z umělých vláken – generuje statickou elektřinu!

  • 2-Zabalení disku

  • Je důležité disk umístit do pevného obalu, který bude chránit před mechanickým poškozením a otřesy. Vhodné je například použít antistatickou fólii, do které disk zabalíte a poté jej vložíte do pevné, měkce vystlané krabice. Jako vystlání dobře poslouží molitan, polystyren, nebo tlustá bublinková fólie. Nikdy však nebalte disk do mikrotenového sáčku!!! Statická elektřina by mohla data definitivně zničit.


Zvolte způsob doručení HDD

V každém případě je potřeba k nám disk doručit. Prvotní diagnózu ani záchranu dat nelze z důvodů vysoké odborné náročnosti a potřeby specializované laboratoře provádět u zákazníka. Můžete si vybrat z následujících možností doručení:

- osobním dodáním na adresu naší provozovny
- poštou nebo kurýrní službou
- zdarma prostřednictvím našeho kurýra – po celé České republice nabízíme svoz a doručení zakázek zdarma. Pokud se rozhodnete pro zaslání disku/poškozeného média zpět bez obnovy dat, účtujeme za odeslání 140Kč.
– pro objednání volejte nonstop hotline 777 712 650 nebo napište na info@recoverycentrum.cz


Jak bude proces záchrany dat z disku probíhat dále?

Na následující stránce se můžete dozvědět bližší informace o diagnostice disku kterou provádíme zdarma.

Novinky

Synology představil NAS s CPU AMD Ryzen

26. 11. 2022

Společnost Synology uvádí nové zařízení NAS DiskStation DS923+.

Více »

Limitka od Seagate: 2TB HDD God of War

11. 11. 2022

Společnost Seagate má novou limitovanou edici HDD Seagate God of War Ragnarök.

Více »

Toshiba odhalila HDD MG10 s FC-MAMR

01. 11. 2022

Společnost Toshiba představila novou modelovou řadu pevných disků MG10.

Více »

archív novinek