Datová média

Ačkoliv je naší specializací především záchrana dat z pevných disků, velmi dobře si umíme poradit také s ostatními typy paměťových médií. Obecně platí, že data lze zachránit z jakéhokoliv typu datového média, o kterém je známa informace, v jakém souborovém systému jsou na něm data uložena. Každé paměťové médium vyžaduje specifický přístup a postup záchrany dat. Data dokážeme zachránit z následujících datových médií:

Pevné disky (IDE, ATA, SATA, SCSI)

  • 3,5“ (stolní PC, externí HD)
  • 2,5“ (notebook, externí HD)
  • 1,8“ HDD
  • 1“ (IBM MicroDrive)

Zcela běžně zachraňujeme data z disků chráněných heslem (převážně u notebooků), dat ze souborů chráněných heslem nebo dat z poškozených souborů. Disky notebooků jsou víc náchylné k poruchám a selháním, především díky prudkým změnám teplot a otřesům, kterým jsou vystavovány.

RAID diskové pole

CD, DVD

Většinou zachraňujeme data z poškozených, polámaných, nečitelných CD a DVD médií. Často jsou také poškrábaná, zformátovaná či špatně vypálená. Zachraňujeme však i data z médií, která jsou v nečitelné stavu způsobeném zestárnutím záznamové vrstvy.

USB flash disky, multimediální přehrávače a paměťové karty

(CF I, II, SmartMedia, xD card, Secure Digital, Memory Stick)

Umíme zachránit smazaná data, poškozený souborový systém, a speciálně také elektronická a mechanická poškození těchto pamětí. Často je velmi vysoká pravděpodobnost, že data z karty v případě smazání nebo zformátování získáme zpět. Obdobně i v případě, že je karta fotoaparátem nebo jiným zařízením, které s ní pracuje, označena za poškozenou, prázdnou nebo nenaformátovanou. Je však důležité, abyste zabránili jakémukoliv dalšímu zápisu na tuto kartu nebo flash disk.

diskety, ZIP, JAZ

zálohovací pásky, magnetooptická média

-a další

Novinky

Synology představil NAS s CPU AMD Ryzen

26. 11. 2022

Společnost Synology uvádí nové zařízení NAS DiskStation DS923+.

Více »

Limitka od Seagate: 2TB HDD God of War

11. 11. 2022

Společnost Seagate má novou limitovanou edici HDD Seagate God of War Ragnarök.

Více »

Toshiba odhalila HDD MG10 s FC-MAMR

01. 11. 2022

Společnost Toshiba představila novou modelovou řadu pevných disků MG10.

Více »

archív novinek