Ceník

Platíte pouze v případě úspěšné záchrany dat. Cenu za záchranu vám navrhneme po diagnostice poškozeného média. Zaplatíte ji jen v případě, že záchrana vašich dat bude úspěšná! Poskytujeme zdarma svoz disku. Zaslání disku/poškozeného média zpět bez obnovy dat za 230Kč.

Cena záchrany dat je určena povahou závady a náročností jejího odstranění. Vliv na cenu záchrany dat má stáří pevného disku, jeho velikost, použitá technologie záznamu dat, typ pevného disku (IDE, SCSI, 2,5“, 3,5“), výrobce (Seagate WD, Samsung, Fujitsu, Hitachi, IBM, Toshiba), atd. Proto se například stejná závada u různého typu disku může lišit v ceně. V některých případech dochází také ke kombinaci závad u jednoho disku. Jako klasický případ můžeme uvést poškození servisních oblastí disku, které bývá často doprovázeno vadami povrchu ploten a poškozením souborového systému. Zcela jiný přístup vyžaduje také nízkokapacitní nebo naopak vysokokapacitní disk s několika plotnami.

Studentská sleva!

Po předložení libovolné z karet ALIVE poskytujeme studentům a členům akademické obce slevu 20% na veškeré provedené služby! Různé slevy nelze kombinovat.

Orientační přehled možné ceny podle povahy poškození:

Softwarové poškození – cena od 500 Kč

Jedná se především o záchranu dat z disku, který má poškozený souborový systém, byl zformátován, smazán, částečně přepsán nebo napaden virem. Cena se odvíjí zejména podle typu disku a použitého souborového systému. U systémů HFS, HFS+ (Apple) EXT2, EXT3, RAISER FS, HPUX, NOVEL, SOLARIS se cena určuje individuálně v závislosti na poškození.

Elektronicky poškozené médium – cena od 2500Kč

V tomto případě jde o záchranu dat z pevného disku, který má poškozenou vnější nebo vnitřní elektroniku. Jedná se zejména o poškození elektroniky přepětím ze sítě nebo poškozeného zdroje počítače, studené spoje, ulomené konektory. Cena závisí na náročnosti opravy a na typu a konstrukci disku.

Mechanicky poškozené médium – cena od 4000 Kč

U mechanického poškození jde o záchranu dat, jejichž ztráta byla způsobena například utrženou čtecí hlavou, zadřením ložiska vřetene ploten, poškozením datového konektoru, motoru nebo samotných záznamových ploten disku. Náročnost spočívá také v tom, že zásah vyžaduje manipulaci s plotnami s použitím speciálních technologií. Disk se musí otevřít a záznamové plotny často vyjmout a přemístit do jiného disku, nebo je potřeba použít náhradní součástku místo poškozené. Cena závisí zejména na typu a rozsahu poškození vnitřních součástí a na typu HDD.Novinky

Synology představil NAS s CPU AMD Ryzen

26. 11. 2022

Společnost Synology uvádí nové zařízení NAS DiskStation DS923+.

Více »

Limitka od Seagate: 2TB HDD God of War

11. 11. 2022

Společnost Seagate má novou limitovanou edici HDD Seagate God of War Ragnarök.

Více »

Toshiba odhalila HDD MG10 s FC-MAMR

01. 11. 2022

Společnost Toshiba představila novou modelovou řadu pevných disků MG10.

Více »

archív novinek